Üretim Tesisleri


Soyyiğit Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş
., yaklaşık 500 çeşit ürün grubuyla yurt içi ve yurtdışı pazarlara hizmet vermektedir.


Yıllık 30.000 ton toz gıda, 5.000 ton bulyon üretim kapasitesine sahip olan tesis, İstanbul Atatürk Havaalanına 30 km, Ambarlı gümrüğüne 20 km uzaklıktadır. Toplam 20.000 m² kapalı alana sahip tesiste, son teknolojiye sahip makine parkı ile üretim yapılmaktadır. Fabrikada üretim, ar-ge, kalite kontrol & sağlama, planlama ve hammadde depo olmak üzere 250 kişi çalışmaktadır.
Büyük ulusal ve uluslar arası zincir marketlere PL marka üretim de yapan tesis son teknoloji ve paslanmaz çelik makine parkıyla donatılmış olup, hijyen kurallarından hiç taviz vermeden GMP’ye ve kalite standartlarına uygun üretim yapmaktadır.

Önem verilen kriterler;

Hijyen: Üretim alanına girmeden önce, tüm personel sanitasyon bandından geçip, iş önlüklerini, galoş - bone giyinerek üretim girişine hazırlanacağı hijyen odası mevcuttur. Üretim ekipman ve personel hijyeni, periyodik alınan swap numuneleri ve mikrobiyolojik testlerle kontrol edilmektedir. Hijyen konulu uygulamalı eğitimler, personele ilgili yetkin kişilerce verilmektedir. Üretim alanları, laboratuarların zemin ve duvarları, gıda hijyenini sağlayacak epoksi ile kaplıdır. Üretim alanı temizlik personeli, üretim saatleri süresince de, endüstriyel temizlik makineleri ile temizliklerini sürdürmektedir.

Üretim Ekibi: Üretim - Kalite - Ar-Ge – Planlama şefliklerinden oluşan uzman kadro, özellikle gıda mühendisleri, kimyager ve gıda teknikerlerinden oluşmaktadır.

Makine ve Ekipman: Üretim; hammadde tartım, miks hazırlama ve paketleme bölümlerinden oluşmaktadır. Tüm ekipmanlar paslanmaz çelikten olup, paketleme otomatik makinelerde, el değmeden yapılmaktadır. Makineler; Alman, İspanyol, İtalyan ve yerli firmalardan alınmış olup, düşük gramajlılardan yüksek gramajlı ürünlere kadar her tip ürünü yüksek ürün kalitesi ile üretebilecek son teknoloji özelliklere sahiptir. Yatırımlarına her gün yenisi eklenen bulyon üretme tesisi, sektörde önde gelen kalite standartları ile üretim yapmaktadır.